LIGA 3. Dinamo 2 București vs Metalul Buzău 2-2 (0-1)

Written on 11/10/2020

Accesați FACEBOOK pentru GALERIE FOTO!

Dinamo 2 București a încheiat la egalitate partida cu Metalul Buzău, scor 2-2 (0-1) pe stadionul din Ștefan cel Mare, contând pentru etapa a opta în Liga 3 și amânată în urmă cu două săptămâni din cauza cazurilor de Covid-19 confirmate la echipa din Buzău.

Fundașul central Florin Bejan (64) și căpitanul Andreas Mihaiu, din penalty, în al treilea minut al prelungirilor, au marcat golurile dinamoviștilor pregătiți de Emil Ursu.

Eșanu (46 Mitrovic) - Oltay (77 Țapurin), Țone, Bejan, Amzar - G. Crețu (46 Bordușanu), Diniță (70 A. Stelea) - A. Lazăr, Borcea, Mihaiu - Spînu (46 Antonio Iglesias) au evoluat pentru Dinamo 2 București.

La jumătatea acestei ediții de campionat, echipa secundă a clubului din Ștefan cel Mare a adunat 14 puncte și ocupă locul 3 în clasamentul seriei 4 din Liga 3, după CSA Steaua (23 de puncte) și FCSB 2 (21 de puncte).

În acest an se va disputa și prima etapă a returului în Liga 3, Dinamo 2 București urmând să joace vineri, 13 noiembrie (ora 14:00), în deplasare cu FCSB 2, pe terenul 4 al Bazei Arcom din Capitală.