LIGA ELITELOR. 1-1 la U19, 2-2 la U17 cu FC Voluntari

Written on 11/08/2020

Dinamo U19 a fost egalată în al treilea minut al prelungirilor și a încheiat la egalitate, scor 1-1 (1-0), partida cu echipa similară clubului FC Voluntari, disputată în etapa a șaptea din Liga Elitelor U19.
Golul roș-albilor a fost marcat de Răzvan Mateeș în minutul 37.
Mitrovic – C. Hîldan, Balcan, Țapurin, Amzar – D. Constantin, Geamănă – A. Stelea, Mateeș, Șutru – A. Matei au evoluat pentru echipa pregătită de Gheorghe Mihali (foto).
Au mai jucat: Polivanov, Vioiu, V. Cristea, Cl. Badea și Tache.

Dinamo U17 a condus cu 2-0 prin golurile marcate de Antonio Bordușanu (5) și Daniel Dinu (20), dar a terminat la egalitate meciul cu FC Voluntari, scor 2-2, în Liga Elitelor U17.
R. Gheorghe – Bănică, M. Dragomir, Ardeleanu, Mareș – G. Stan, N. Lăcătuș, Delciu, Mistode (62 Dodoc) – D. Dinu, Bordușanu au jucat pentru echipa antrenată de Ionel Augustin.