LIGA ELITELOR. Înfrângeri cu FCSB în deplasare, la U19 și U17

Written on 10/12/2020

Etapa a treia în Liga Elitelor, la U19 și U17, a avut în centrul atenției duelurile FCSB vs DINAMO, programate duminică la Baza Sportivă ARCOM Berceni.
Pregătită de Gheorghe Mihali, Dinamo U19 a pierdut partida cu FCSB U19, scor 1-2, după un joc în care arbitrul Mihai Motan din Ploiești a acordat două penalty-uri pentru gazde, ultimul în al 9-lea minut al prelungirilor.
La U17, echipa din Ștefan cel Mare, antrenată din acest sezon de Ionel Augustin, a fost învinsă clar de FCSB U17, scor 8-2 pentru gazde.

1 punct are Dinamo U19 în primele trei etape disputate în Liga Elitelor. Are o remiză (0-0 în deplasare cu Kids Tâmpa Braşov) și două înfrângeri (0-1 pe teren propriu cu Viitorul Constanța și 1-2 în deplasare cu FCSB).

3 puncte a adunat Dinamo U17 în această ediție a Ligii Elitelor U17. A câștigat în prima etapă, scor 3-0 pe terenul celor de la Kids Tâmpa Braşov, fiind învinsă în ultimele două meciuri, 2-3 pe teren propriu cu Viitorul Constanța și 2-8 în deplasare cu FCSB).

Petrolul Ploiești este următorul adversar al dinamoviștilor în etapa a 4-a din Liga Elitelor, U19 și U17.