LIGA 3. Dinamo 2 București vs FC Voluntari 2, scor 1-2 (0-1) la Buftea

Written on 09/25/2020

Au marcat: Alin Lazăr (50) / Eduard Dumitru (3), Adrian Dorobanțu (60).

Accesați FACEBOOK pentru GALERIE FOTO!

Dinamo 2 București a pierdut partida cu FC Voluntari 2, scor 1-2 (0-1) în a treia etapă din Liga 3, disputată în această după-amiază pe terenul central al Centrului Național de Fotbal (CNF) de la Buftea.

Unicul gol al dinamoviștilor a fost marcat de mijlocașul Alin Lazăr în minutul 50.

Aleksander MITROVIC - Levent OLTAY, Deniz GIAFER, Florin BEJAN, Costin AMZAR - Claudiu STAN ©, Geani ​CREȚU - Andrei FLORESCU, Ahmed BANI MUSTAFA, Andrei SIN - Cătălin MĂGUREANU au evoluat din primul minut pentru echipa din Ștefan cel Mare.

Rezerve: Denis ONCESCU - Alexandru TĂLMACIU, Radu ZAMFIR, Cristian IONESCU, Alin LAZĂR, Tiberiu CUREA, Andrei SPÎNU, Ionuț FLOAREA, Dragoș PENESCU.

Pregătiți de Emil Ursu (antrenor principal), Marius Ardeleanu (antrenor secund) și Cătălin Mulțescu (antrenor portari), dinamoviștii au adunat o victorie, scor 3-2 cu FCSB 2 și două înfrângeri, 1-5 cu Progresul Spartac și 1-2 cu FC Voluntari 2, după trei etape disputate în acest sezon.

Partida Dinamo 2 București vs FC Voluntari 2 s-a jucat la Buftea pentru că suprafața de joc a stadionului din Ștefan cel Mare a intrat pentru câteva zile într-un proces de întreținere pentru îmbunătățirea calității gazonului.

Următorul meci pentru Dinamo 2 București este programat vineri, 2 octombrie (ora 15:00), tot pe teren propriu, cu CSA Steaua București.