PROGRAM. Dinamo București vs Hermannstadt în prima etapă din Liga 1, ediția 2020-2021

Written on 08/13/2020


Tragerea la sorți pentru programul Ligii 1, ediția 2020-2021, a avut loc în această după-amiază la sediul Ligii Profesioniste de Fotbal, după Adunarea Generală Extraordinară a LPF. 
Echipa antrenată de Gheorghe Mulțescu va juca pe teren propriu cu Hermannstadt în prima etapă contând pentru noua ediție de campionat, a anunțat Liga Profesionistă de Fotbal. 
Iată, mai jos, programul complet în noul sezon competițional:

Etapa 1 (22/23 august)
Academica Clinceni vs CFR Cluj
Dinamo București vs Hermannstadt
Politehnica Iaşi vs Chindia Târgoviște
FC Argeş vs FC Botosani
FC Voluntari vs Gaz Metan Mediaş
Viitorul Constanța vs UTA Arad
Astra Giurgiu vs FCSB
Sepsi Sf. Gheorghe vs Universitatea Craiova

Etapa 2 (29-30 august)
Hermannstadt vs Academica Clinceni
Chindia Târgoviște vs Dinamo București
FC Botoșani vs Politehnica Iaşi
Gaz Metan Mediaş vs FC Argeş
UTA Arad vs FC Voluntari
FCSB vs Viitorul Constanța
Universitatea Craiova vs Astra Giurgiu
CFR Cluj vs Sepsi Sf. Gheorghe

Etapa 3 (12-13 septembrie)
Academica Clinceni vs Chindia Târgoviște
Dinamo București vs FC Botoșani
Politehnica Iaşi vs Gaz Metan Mediaş
FC Argeş vs UTA Arad
FC Voluntari vs FCSB
Viitorul Constanța vs Universitatea Craiova
Astra Giurgiu vs Sepsi Sf. Gheorghe
CFR Cluj vs Hermannstadt

Etapa 4 (19-20 septembrie)
FC Botoșani vs Academica Clinceni
Gaz Metan Mediaş vs Dinamo București
UTA Arad vs Politehnica Iaşi
FCSB vs FC Argeş
Universitatea Craiova vs FC Voluntari
Sepsi Sf. Gheorghe vs Viitorul Constanța
Chindia Târgoviște vs Hermannstadt
Astra Giurgiu vs CFR Cluj

Etapa 5 (26-27 septembrie)
Academica Clinceni vs Gaz Metan Mediaş
Dinamo București vs UTA Arad
Politehnica Iaşi vs FCSB
FC Argeş vs Universitatea Craiova
FC Voluntari vs Sepsi Sf. Gheorghe
Hermannstadt vs FC Botoșani
Viitorul Constanța vs Astra Giurgiu
CFR Cluj vs Chindia Târgoviște

Etapa 6 (3-4 octombrie)
UTA Arad vs Academica Clinceni
FCSB vs Dinamo București
Universitatea Craiova vs Politehnica Iaşi
Sepsi Sf. Gheorghe vs FC Argeş
Gaz Metan Mediaş vs Hermannstadt
Astra Giurgiu vs FC Voluntari
FC Botoșani vs Chindia Târgoviște
Viitorul Constanța vs  CFR Cluj

Etapa 7 (17-18 octombrie)
Academica Clinceni vs FCSB
Dinamo București vs Universitatea Craiova
Politehnica Iaşi vs Sepsi Sf. Gheorghe
Hermannstadt vs UTA Arad
FC Argeş vs Astra Giurgiu
Chindia Târgoviște vs Gaz Metan Mediaş
FC Voluntari vs Viitorul Constanța
CFR Cluj vs FC Botoșani

Etapa 8 (24-25 octombrie)
Universitatea Craiova vs Academica Clinceni
Sepsi Sf. Gheorghe vs Dinamo București
FCSB vs Hermannstadt
Astra Giurgiu vs Politehnica Iaşi
UTA Arad vs Chindia Târgoviște
Viitorul Constanța vs FC Argeş
Gaz Metan Mediaş vs FC Botoșani
FC Voluntari vs CFR Cluj

Etapa 9 (31 octombrie-1 noiembrie)
Academica Clinceni vs Sepsi Sf. Gheorghe
Hermannstadt vs Universitatea Craiova
Dinamo București vs Astra Giurgiu
Chindia Târgoviște vs FCSB
Politehnica Iaşi vs Viitorul Constanța
FC Botosani vs UTA Arad
FC Argeş vs FC Voluntari
CFR Cluj vs Gaz Metan Mediaş

Etapa 10 (7-8 noiembrie)
Astra Giurgiu vs Academica Clinceni
Sepsi Sf. Gheorghe vs Hermannstadt
Universitatea Craiova vs Chindia Târgoviște
Viitorul Constanța vs Dinamo București
FCSB vs FC Botoșani
FC Voluntari vs Politehnica Iaşi
UTA Arad vs Gaz Metan Mediaş
FC Argeş vs CFR Cluj

Etapa 11 (21-22 noiembrie)
Academica Clinceni vs Viitorul Constanța
Hermannstadt vs Astra Giurgiu
Chindia Târgoviște vs Sepsi Sf. Gheorghe
FC Botoșani vs Universitatea Craiova
Dinamo București vs FC Voluntari
Gaz Metan Mediaş vs FCSB
Politehnica Iaşi vs FC Argeş
CFR Cluj vs UTA Arad

Etapa 12 (5-6 decembrie)
FC Voluntari vs Academica Clinceni
Viitorul Constanța vs Hermannstadt
Astra Giurgiu vs Chindia Târgoviște
Sepsi Sf. Gheorghe vs FC Botoșani
Universitatea Craiova vs Gaz Metan Mediaş
FC Argeş vs Dinamo București
FCSB vs UTA Arad
Politehnica Iaşi vs CFR Cluj

Etapa 13 (12-13 decembrie)
Academica Clinceni vs FC Argeş
Hermannstadt vs FC Voluntari
Chindia Târgoviște vs Viitorul Constanța
FC Botoșani vs Astra Giurgiu
Gaz Metan Mediaş vs Sepsi Sf. Gheorghe
UTA Arad vs Universitatea Craiova
Dinamo București vs Politehnica Iaşi
CFR Cluj vs FCSB

Etapa 14 (16-17 decembrie)
Politehnica Iaşi vs Academica Clinceni
FC Argeş vs Hermannstadt
FC Voluntari vs Chindia Târgoviște
Viitorul Constanța vs FC Botosani
Astra Giurgiu vs Gaz Metan Mediaş
Sepsi Sf. Gheorghe vs UTA Arad
Universitatea Craiova vs FCSB
Dinamo București vs CFR Cluj

Etapa 15 (19-20 decembrie)
Academica Clinceni vs Dinamo București
Hermannstadt vs Politehnica Iaşi
Chindia Târgoviște vs FC Argeş
FC Botoșani vs FC Voluntari
Gaz Metan Mediaş vs Viitorul Constanța
UTA Arad vs Astra Giurgiu
FCSB vs Sepsi Sf. Gheorghe
CFR Cluj vs U Craiova