AMICAL. Dinamo vs Rapid 1-0 (0-0)

Written on 06/04/2020

A marcat: Slavko Perovic (59).

Accesați FACEBOOK pentru GALERIE FOTO!

Echipa antrenată de Adrian Mihalcea a câștigat meciul amical cu Rapid București, scor 1-0 (0-0), programat în această dimineață în cantonamentul de la Săftica.
Unicul gol al partidei a fost marcat de atacantul Slavko Perovic în minutul 59, cu capul, după un corner al roș-albilor.
Straton – Kostrna, M. Popescu, R. Grigore, Sin – I. Șerban, I. Filip – Ahmed Bani, Montini, Sorescu – D. Popa au evoluat din primul minut pentru dinamoviști, Montini fiind înlocuit în prima repriză, în minutul 23, cu Neicuțescu.
Au mai jucat, după pauză, Piscitelli, Kilyen, Puljic, Borcea, Skovajsa, Al. Răuță, Mrzljak, Mihaiu, Fabbrini, V. Lazăr și Perovic.
Meciul amical Dinamo vs Rapid a fost închis publicului și presei, accesul reprezentanților celor două cluburi fiind restricționat conform noilor reglementări prevăzute în ordinul comun emis de Ministerul Tineretului şi Sportului şi Ministerul Sănătăţii.