PLAY-OUT. Programul complet până la finalul sezonului

Written on 02/24/2020


Dinamo București a terminat campionatul regulat pe locul 8, programul complet în play-out fiind stabilit de Liga Profesionistă de Fotbal (LPF).  
Echipa antrenată de Dusan Uhrin va juca în prima etapă pe teren propriu cu Academica Clinceni și va termina această ediție a Ligii 1 tot în fața propriilor suporteri, cu Viitorul Constanța Constanța. 
Iată, mai jos, programul meciurilor în play-out: 

ETAPA 1 (29 februarie / 1 martie)
Viitorul Constanța vs FC Voluntari
Dinamo București vs Academica Clinceni
Sepsi Sf. Gheorghe vs Politehnica Iași
Hermannstadt vs Chindia Târgoviște 

ETAPA 2 (7/8 martie)
Academica Clinceni vs Viitorul Constanța
Politehnica Iași vs Dinamo București
Chindia Târgoviște vs Sepsi Sf. Gheorghe
FC Voluntari vs Hermannstadt

ETAPA 3 (14/15 martie)
Viitorul Constanța vs Politehnica Iași
Dinamo București vs Chindia Târgoviște
Sepsi Sf. Gheorghe vs Hermannstadt
FC Voluntari vs Academica Clinceni 

ETAPA 4 (21/22 martie)
Chindia Târgoviște vs Viitorul Constanța
Hermannstadt vs Dinamo București
Politehnica Iași vs Academica Clinceni
Sepsi Sf. Gheorghe vs FC Voluntari 

ETAPA 5 (4/5 aprilie)
Viitorul Constanța vs Hermannstadt
Academica Clinceni vs Chindia Târgoviște
Dinamo București vs Sepsi Sf. Gheorghe
FC Voluntari vs Politehnica Iași 

ETAPA 6 (11/12 aprilie)
Sepsi Sf. Gheorghe vs Viitorul Constanța
Hermannstadt vs Academica Clinceni
Chindia Târgoviște vs Politehnica Iași
Dinamo București vs FC Voluntari 

ETAPA 7 (18/19 aprilie)
Viitorul Constanța vs Dinamo București
Academica Clinceni vs Sepsi Sf. Gheorghe
Politehnica Iași vs Hermannstadt
FC Voluntari vs Chindia Târgoviște 

ETAPA 8 (25/26 aprilie)
FC Voluntari vs Viitorul Constanța
Academica Clinceni vs Dinamo București
Politehnica Iași vs Sepsi Sf. Gheorghe
Chindia Târgoviște vs Hermannstadt 

ETAPA 9 (2/3 mai)
Viitorul Constanța vs Academica Clinceni
Dinamo București vs Politehnica Iași
Sepsi Sf. Gheorghe vs Chindia Târgoviște
Hermannstadt vs FC Voluntari 

ETAPA 10 (9/10 mai)
Politehnica Iași vs Viitorul Constanța
Chindia Târgoviște vs Dinamo București
Hermannstadt vs Sepsi Sf. Gheorghe
Academica Clinceni vs FC Voluntari

ETAPA 11 (16/17 mai)
Viitorul Constanța vs Chindia Târgoviște
Dinamo București vs Hermannstadt
Academica Clinceni vs Politehnica Iași
FC Voluntari vs Sepsi Sf. Gheorghe 

ETAPA 12 (19/20/21 mai)
Hermannstadt vs Viitorul Constanța
Chindia Târgoviște vs Academica Clinceni
Sepsi Sf. Gheorghe vs Dinamo București
Politehnica Iași vs FC Voluntari 

ETAPA 13 (24 mai)
Viitorul Constanța vs Sepsi Sf. Gheorghe
Academica Clinceni vs Hermannstadt
Politehnica Iași vs Chindia Târgoviște
FC Voluntari vs Dinamo București

ETAPA 14 (31 mai)
Dinamo București vs Viitorul Constanța
Sepsi Sf. Gheorghe vs Academica Clinceni
Hermannstadt vs Politehnica Iași
Chindia Târgoviște vs FC Voluntar