AMICAL. Dinamo București vs Arsenal Tunari 6-0 (3-0)

Written on 01/26/2020

Accesați FACEBOOK pentru GALERIE FOTO!

Echipa antrenată de Dusan Uhrin a câștigat (scor 6-0) partida amicală cu Arsenal Tunari, locul 4 în Liga 3 (seria a II-a), disputată în această dimineață pe stadionul din Ștefan cel Mare.
Andreas Mihaiu (11), Filip Mrzljak (21), Ricardo Grigore (28), Daniel Popa (58) și Robert Moldoveanu (62, 74) au marcat golurile roș-albilor în ultimul joc amical programat înaintea reluării campionatului.
Iată, mai jos, echipa trimisă în teren de Dusan Uhrin
Dinamo în prima repriză: Piscitelli - Corbu, M. Popescu, R. Grigore, Skovajsa - N’Diaye (Răuță) - Mihaiu, Mrzljak, Fabbrini, Sorescu - Perovic.
Dinamo în repriza secundă: Straton - I. Șerban, Puljic, Bejan, Corbu - Răuță, I. Filip - Moldoveanu, Bani, Sin - D. Popa.
Accidentați: V. Lazăr, Montini.
Primul meci oficial al anului, Dinamo București vs Astra Giurgiu în Liga 1 (etapa 23), se va disputa sâmbătă, 1 februarie (ora 20:00), pe arena din Ștefan cel Mare.