AMICAL ÎN SPANIA. Dinamo București vs Krasnodar 1-2 (1-0)

Written on 01/22/2020

Au marcat: Filip Mrzljak (37) / Nikita Sergeev (57), Ari (62)

Dinamo București vs Krasnodar, ultimul meci amical din cadrul stagiului de pregătire în Spania, s-a încheiat cu victoria rușilor, scor 2-1, pe "Stadio Arroyo Enmedio" din Estepona.
Piscitelli – Moura, M. Popescu, R. Grigore, Skovajsa – N'Diaye – Mihaiu, Mrzljak, Fabbrini, Sorescu – D. Popa au evoluat din primul minut pentru echipa antrenată de Dusan Uhrin, iar după pauză au mai jucat Straton, Corbu, Răuță, V. Lazăr, Moldoveanu, I. Filip, Sin și Bani.
Krasnodar ocupă locul secund în prima ligă a campionatului din Rusia și a evoluat în acest sezon în grupele Europa League.
În celelalte partide amicale din Spania, Dinamo București a pierdut cu Dynamo Dresda (0-1) și a remizat cu Bochum (1-1) și cu Osijek (1-1).
Lotul dinamoviștilor va reveni joi în țară, după miezul nopții, primul meci oficial al anului fiind programat sâmbătă, 1 februarie (ora 20:00), cu Astra Giurgiu (Liga 1, etapa 23) pe stadionul din Ștefan cel Mare.