AMICAL ÎN SPANIA. Dinamo București vs Osijek 1-1 (1-0)

Written on 01/20/2020

Au marcat: Slavko Perovic (16) / Drena Beljo (80).

Echipa antrenată de Dusan Uhrin a încheiat la egalitate, scor 1-1, partida amicală cu NK Osijek, locul 4 în prima ligă a campionatului din Croația, disputată în această după-amiază, pe "Stadio Arroyo Enmedio" din Estepona, în cadrul stagiului de pregătire în Spania.
Atacantul dinamovist Slavko Perovic a deschis scorul în minutul 16, iar croații au închis tabela cu 10 minute înainte de final prin Drena Beljo.
Straton – I. Șerban, Bejan, Puljic, Sin – I. Filip – Moldoveanu, Răuță, Fabbrini, V. Lazăr – Perovic au evoluat din primul minut pentru Dinamo, iar după pauză au mai jucat Bani, D. Popa, Mihaiu, M. Popescu, Diouf, Sorescu, Mrzljak, Moura și N’Diaye.
A fost al treilea meci amical al roș-albilor în Spania, după 0-1 cu Dynamo Dresda (Patrick Ebert 23-penalty) și 1-1 cu Bochum (Deian Sorescu 27 / Tom Weilandt 65).
Ultimul joc amical este programat împotriva rușilor de la Krasnodar (miercuri, 22 ianuarie, Estepona, ora 17:00), revenirea în țară urmând să aibă loc a doua zi, joi, 23 ianuarie, după miezul nopții.