AMICAL ÎN SPANIA. Dinamo București vs Dynamo Dresda 0-1 (0-0)

Written on 01/15/2020

A marcat: Patrick Ebert (23-penalty).

Echipa antrenată de Dusan Uhrin a pierdut primul meci amical din cadrul stagiului de pregătire în Spania, scor 0-1 (0-0) cu Dynamo Dresda, locul 18 la jumătatea acestui sezon competițional în liga secundă a campionatului german.
Unicul gol al jocului disputat în această după-amiază pe "Stadio la Cala", lângă Marbella, a fost înscris de Patrick Ebert în minutul 23, din penalty.
Straton – Moura, D. Ciobotariu, M. Popescu, Skovajsa – Al. Răuță, N'Diaye – Moldoveanu, Fabbrini, Sorescu – D. Popa au jucat în prima repriză, iar după pauză au evoluat Piscitelli – I. Șerban, Bejan, R. Grigore, Corbu – I. Filip, Mrzljak – Mihaiu, Bani, Sin – Perovic.
Următorul meci amical în Spania este programat sâmbătă, 18 ianuarie, cu Bochum (Germania 2, locul 14) pe "Stadio Municipal La Linea, la ora 17:00 (ora României).