AMICAL la Chiajna. Concordia vs Dinamo 1-2 (1-1)

Written on 10/11/2019

Mijlocașul Armindo Brito (44) și atacantul Slavko Perovic (62) au marcat golurile dinamoviștilor în meciul amical câștigat de echipa din Ștefan cel Mare, scor 2-1 (1-1) pe terenul divizionarei secunde Concordia Chiajna, disputat în această după-amiază la baza de pregătire a clubului ilfovean. Pentru Concordia Chiajna a înscris Alexandru Albu în minutul 33.
Iată, mai jos, echipa trimisă în teren de antrenorul principal Dusan Uhrin, sărbătoritul zilei în Ștefan cel Mare, 52 de ani împliniți astăzi:

Dinamo în prima repriză: Straton – Corbu, Bejan, M. Popescu, Sorescu – I. Șerban, Răuță – Moldoveanu, Montini, Brito – D. Popa.

Dinamo în repriza secundă: Piscitelli – Sorescu, Puljic, M. Popescu, Strechie - Mrzljak, Răuță,  N'Diaye - Bani,  Perovic, Mihaiu

AICI imagini de la meciul amical Concordia Chiajna vs Dinamo București, scor 1-2